Spacer po Starym Lubaniu


Łużyckie Centrum Rozwoju w ramach działalności Punktu Informacji Turystycznej organizuje dla grup zorganizowanych "Spacer po Starym Lubaniu" - zwiedzanie zabytków miasta tj; Wieża Bracka, Renesansowy Ratusz Miejski, Wieża Kramarska oraz odbudowana zabudowa śródrynkowa - Galeria Łużycka, Wieża Trynitarska, budynek dawnego gimnazjum, Kościoł p.w. Trójcy Świętej, Mury Obronne, "Dom pod Okrętem", "Dom Solny" - spichlerz.
Kilkuosobowe grupy oprowadzane są po najpiękniejszych zabytkach miasta Lubań przez jednego z pracowników PIT posiadającego odpowiednie kompetencje i wiedzę na temat historii miasta. Każdy uczestnik „Spaceru po starym Lubaniu” ma do dyspozycji bezpłatną ulotkę ze zdjęciami i krótkimi opisami poszczególnych zabytków oraz mapkę trasy Spaceru. Ulotka dostępna jest w trzech wersjach językowych.

OFERTA DLA TURYSTÓW AKTYWNYCH:

Powulkaniczna kraina, leżąca na królewskiej drodze Via Regia oraz na międzynarodowym szlaku pątniczym „Drodze św. Jakuba” zaprasza do miasta zieleni i „7-u wież”.
Oferta „Spacer po starym Lubaniu” przygotowana została z myślą o tych, którzy są miłośnikami wypoczynku aktywnego. Godzinny spacer z przewodnikiem prowadzący śladami średniowiecznej architektury miasta zakończony jest  filmem o Lubaniu wyświetlanym w sali konferencyjnej w Galerii Łużyckiej.
W planie zwiedzania znajdują się zrewitalizowane średniowieczne i renesansowe obiekty zabytkowe, m.in.: XIV-wieczna Baszta Bracka, neogotycki Kościół św. Trójcy, Ratusz Miejski, zabudowa śródrynkowa, itp.
Wyprawa po średniowiecznym mieście skierowana jest do zorganizowanej grupy po wcześniejszej rezerwacji terminu w Informacji Turystycznej przy ul. Brackiej 12 w Lubaniu.

C e n n i k :

„Spacer po starym Lubaniu + film”
czas: ok. 1,5h
- do 7 osób – 85,00 zł brutto
- od 8 do 11 osób – 110,00 zł brutto
- od 12  do 20 osób – 150,00 zł brutto
- powyżej 21 osób – 200,00 zł brutto

Dodatkowo proponujemy wejście na taras widokowy Wieży Brackiej.
Zwiedzanie możliwe jest od maja do października.
od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00, 13:00 i 15:00

oraz w soboty i niedziele w godzinach od 10:00 do 14:00, wejścia co 30 min. w grupach max 5 osób.
Zwiedzanie jest nieodpłatne!
 

Zapraszamy do obejrzenia Wirtualnego Spaceru po Starym Lubaniu oraz Magicznych Miejsc - Parku na Kamiennej Górze

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer